Kubuś Puchatek jest już z nami 92 lata

Z okazji 92 urodzin Kubusia Puchatka w dniu 22 października 2018 r., w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej gościły Pszczółki z Przedszkola Samorządowego nr 11 w Białej Podlaskiej oraz klasa ,,0 c” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Przedszkolaki dowiedziały się jak doszło do powstania książki o Kubusiu Puchatku.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z pozostałymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Milusińscy wysłuchali  historii opowiadającej o  perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku zamieszczonej w książce pt. „Kubusiowe urodzinki”. Uroczystości urodzinowe obejmowały również: samodzielne rysowanie misia, zabawę z balonikiem, odnalezienie różnic pomiędzy dwoma rysunkami,  zabawę w przyczepianie Kłapouchemu ogona. Nic jednak nie pobiło konkurencji polegającej na wyciąganiu słodkiego miodu z ula pełnego papierowych pszczółek.

Dzieci zwiedziły kącik Kubusia Puchatka, w którym zgromadzone zostały zabawki, gadżety, książki i czasopisma związane z misiem i jego przyjaciółmi. Impreza czytelnicza nie obyła się bez „słodkiego co nieco”. Każdy przedszkolak chciał też mieć  pamiątkowe zdjęcie z szacownym jubilatem. Na urodziny słynnego misia nie trzeba nikogo specjalnie namawiać.

100 lat zaśpiewamy Kubusiowi Puchatkowi już za rok.

foto1 foto1
foto2 foto2