Spotkanie z Uniwerytetem Trzeciego Wieku w ramach uczczenia Roku Kobiet w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

PDF Drukuj Email
388 odslon

Zadaniem  edukacyjnym biblioteki jest  edukacja ustawiczna dorosłych poprzez prowadzenie zajęć dla seniorów, w tym słuchaczy UTW. Zajęcia służą aktywizacji intelektualnej i psychicznej słuchaczy, zaspokajaniu  potrzeb poznawczych osób starszych,  rozbudzaniu nowych  zainteresowań.

Rozpoczął się nowy rok akademicki i tym samym nasze spotkania z UTW przy bialskim AWF. Spotkanie zatytułowane Kobiety oddane przyrodzie, w związku z Rokiem Kobiet, było poświęcone wielkim kobietom - Simonie Kossak (1943-2007) i Jane Goodall (1934-).

Simona Kossak (z tych Kossaków!)poświęciła się badaniu i walce o dobrostan Białowieskiego Parku Narodowego.  Mieszkała w „Dziedzince”, leśniczówce bez wygód, tam obserwowała i badała świat dzikich zwierząt. Była profesorem nauk przyrodniczych, edukatorem, autorką ponad 140 prac naukowych, pogadanek radiowych, filmów dokumentalnych.
Jane Goodall - brytyjska badaczka w dziedzinie prymatologii, etologii i antropologii. Od 1966 prowadzi badania nad szympansami w Parku Narodowym Gombe w Tanzanii. Przyczyniła się do poznania procesów społecznego uczenia się, myślenia, działania i kultury wśród dzikich szympansów, oraz włączenia szympansów  i goryli do hominidów. Jednym z najważniejszych wkładów Goodall w dziedzinie prymatologii było odkrycie, że szympansy posługują się narzędziami.

 

W trakcie spotkania prezentowano zbiory biblioteki dotyczące obu badaczek oraz fragmenty filmów dokumentujących ich życie i pracę.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.