Warto przeczytać
Przyjaciele na zawsze PDF Drukuj Email

Michael Engler, Joëlle Tourlonias

Wydawnictwo Debit

Rok wydania: 2018

Sygnatura: Czytelnia 116497

Druga część przygód nierozłącznych przyjaciół - zajączka i jeżyka. Gdy pewnego dnia zajączek spotyka wiewiórkę, przyjaźń łącząca go z jeżykiem zostaje wystawiona na próbę. Wspólna zabawa z nową koleżanką rani uczucia jeżyka. Jednak gdy następnego dnia zajączek nie pojawia się na polanie, niepokój o przyjaciela staje się większy niż uczucie zazdrości... Gdzie podział się zajączek? Czy nic mu się nie stało? Czy przyjaźń bohaterów przetrwa tę próbę?

 
Przedstaw emocje : ćwiczenia w pokazywaniu oraz rozpoznawaniu stanów emocjonalnych PDF Drukuj Email

Magdalena Hinz

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116492, 117153

Karty pracy powstały z myślą o uczniach mających problemy z komunikowaniem się. Proponowane zadania rozwijają kompetencje społeczne, uczą prawidłowych relacji oraz interakcji z innymi. Uczeń może lepiej pokonywać komunikacyjne bariery, zdobywając przy tym narzędzia do sprawniejszego porozumiewania się. Dzięki temu może on nabyć szereg umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Publikacja zawiera zbiór ćwiczeń do wykonania. Dziecko na kolejnych kartach pracy uczy się nazywać emocje, mówić o sobie, o opowiadaniach, które słyszało, poznaje bariery komunikacyjne i sposoby ich pokonywania, zaznajamia się z różnymi sposobami komunikowania się. Zadania uwzględniają specyfikę pracy z osobami porozumiewającymi się pozawerbalnie i są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Umożliwia to dostosowanie pracy do indywidualnych możliwości danego ucznia. Część z zadań po rozwiązaniu może posłużyć uczniowi jako karty do porozumiewania się z otoczeniem.

 
Pokochaj poniedziałki : jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym? PDF Drukuj Email

Joanna Karpeta

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116485, 116486

Autorce w sposób niezwykle zrozumiały i zarazem interesujący udało się połączyć teorię z praktyką oraz fikcję literacką ze specjalistyczną wiedzą. Poznaj historie ludzi takich jak ty: aktywnych zawodowo, będących w (szczęśliwych bądź nie) związkach, mających dzieci i bezdzietnych, lepiej lub gorzej sytuowanych, mających marzenia i ambicje, problemy i rozterki, różne potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się, na przykładzie losów pielęgniarki, handlowca, menedżera, nauczycielki, urzędnika i przedsiębiorcy, na czym polega wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać, jakie ćwiczenia wykonywać oraz jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Skorzystaj z tej skarbnicy wiedzy, rad i wskazówek, aby praca nigdy nie stała się dla ciebie jedynie źródłem frustracji.

 
Prawa naturalne dziecka PDF Drukuj Email

Céline Alvarez

CoJaNaTo Blanka Łyszkowska-Zacharek

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 116491

Publikacja ukazuje inne spojrzenie na dziecko i jego edukację, zarówno w szkole, jak i w domu. Autorka w jasny, prosty sposób tłumaczy podstawowe, udowodnione naukowe, zasady rządzące procesem uczenia się i rozwoju dziecka. Dzieli się swoim doświadczeniem i warsztatem, przedstawiajac rozmaite ćwiczenia i zajęcia, które pomagaja dzieciom rozwinąć ich potencjał i nabywć umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

 


Strona 1 z 188
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.