II Ogólnopolski Dzień Biblioterapii- Biblioteka Pedagogiczna obecna na Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej w Opolu

PDF Drukuj Email
1289 odslon

14 i 15 listopada  2017r. w Opolu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”.

Została zorganizowana z okazji 20-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Głównym celem konferencji była popularyzacja czytelnictwa, promowanie biblioterapii jako skutecznej metody  wychowania i rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorem konferencji był  Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.

W gronie prelegentów znalazli się eksperci ze środowiska biblioterapeutycznego, z całej Polski, m.in.: Genowefa Surniak, prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, dr Agnieszka Chamera-Nowak, adiunkt w Katedrze Książki i Historii Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Lidia Ippoldt, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, autorka publikacji z zakresu biblioterapii oraz bajek terapeutycznych, nauczyciele bibliotekarze PBW w Opolu: Justyna Jurasz i Joanna Baran, dr Elżbieta Zubrzycka, psycholog, terapeuta, prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, ale przede wszystkim autorka serii książek dla dzieci o uczuciach i emocjach. W niezwykle interesujących wykładach i warsztatach uczestniczyli bibliotekarze, nauczyciele, biblioterapeuci z całej Polski, a wśród nich Krystyna Orluk i Anna Denkiewicz z naszej biblioteki.

Relacja i zdjęcia

Film

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.