Kubuś Puchatek jest już z nami 92 lata

PDF Drukuj Email
712 odslon

Z okazji 92 urodzin Kubusia Puchatka w dniu 22 października 2018 r., w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej gościły Pszczółki z Przedszkola Samorządowego nr 11 w Białej Podlaskiej oraz klasa ,,0 c” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Przedszkolaki dowiedziały się jak doszło do powstania książki o Kubusiu Puchatku.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z pozostałymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Milusińscy wysłuchali  historii opowiadającej o  perypetiach Misia o Bardzo Małym Rozumku zamieszczonej w książce pt. „Kubusiowe urodzinki”. Uroczystości urodzinowe obejmowały również: samodzielne rysowanie misia, zabawę z balonikiem, odnalezienie różnic pomiędzy dwoma rysunkami,  zabawę w przyczepianie Kłapouchemu ogona. Nic jednak nie pobiło konkurencji polegającej na wyciąganiu słodkiego miodu z ula pełnego papierowych pszczółek.

Dzieci zwiedziły kącik Kubusia Puchatka, w którym zgromadzone zostały zabawki, gadżety, książki i czasopisma związane z misiem i jego przyjaciółmi. Impreza czytelnicza nie obyła się bez „słodkiego co nieco”. Każdy przedszkolak chciał też mieć  pamiątkowe zdjęcie z szacownym jubilatem. Na urodziny słynnego misia nie trzeba nikogo specjalnie namawiać.

100 lat zaśpiewamy Kubusiowi Puchatkowi już za rok.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.