Spotkanie z Uniwerytetem Trzeciego Wieku w ramach uczczenia Roku Kobiet w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

PDF Drukuj Email
612 odslon

Zadaniem  edukacyjnym biblioteki jest  edukacja ustawiczna dorosłych poprzez prowadzenie zajęć dla seniorów, w tym słuchaczy UTW. Zajęcia służą aktywizacji intelektualnej i psychicznej słuchaczy, zaspokajaniu  potrzeb poznawczych osób starszych,  rozbudzaniu nowych  zainteresowań.

Rozpoczął się nowy rok akademicki i tym samym nasze spotkania z UTW przy bialskim AWF. Spotkanie zatytułowane Kobiety oddane przyrodzie, w związku z Rokiem Kobiet, było poświęcone wielkim kobietom - Simonie Kossak (1943-2007) i Jane Goodall (1934-).

Simona Kossak (z tych Kossaków!)poświęciła się badaniu i walce o dobrostan Białowieskiego Parku Narodowego.  Mieszkała w „Dziedzince”, leśniczówce bez wygód, tam obserwowała i badała świat dzikich zwierząt. Była profesorem nauk przyrodniczych, edukatorem, autorką ponad 140 prac naukowych, pogadanek radiowych, filmów dokumentalnych.
Jane Goodall - brytyjska badaczka w dziedzinie prymatologii, etologii i antropologii. Od 1966 prowadzi badania nad szympansami w Parku Narodowym Gombe w Tanzanii. Przyczyniła się do poznania procesów społecznego uczenia się, myślenia, działania i kultury wśród dzikich szympansów, oraz włączenia szympansów  i goryli do hominidów. Jednym z najważniejszych wkładów Goodall w dziedzinie prymatologii było odkrycie, że szympansy posługują się narzędziami.

 

W trakcie spotkania prezentowano zbiory biblioteki dotyczące obu badaczek oraz fragmenty filmów dokumentujących ich życie i pracę.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.