Debata czytelnicza w Bibliotece Pedagogicznej

„Historia – wciąż brzemię czy pomost między przeszłością a teraźniejszością na podstawie Innego świata Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Dwojry Zielonej Zofii Nałkowskiej” – taki tytuł nosiła debata dla licealistów, która odbyła się 16 grudnia 2019 r.

Z tym niełatwym tematem zmierzyli się chętni uczniowie z I LO im. J. I. Kraszewskiego oraz II LO im. E. Plater. Spotkanie miało formułę konkursu, co dodatkowo wzmagało emocje. W zgodnej opinii jury, organizatorek oraz publiczności, uczestnicy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami dyskutowania. Zarówno obrońcy tezy stojący na stanowisku, że „historia jest nauczycielką życia”, jak i przeciwnicy dyskredytujący wartość powracania do przeszłości,  posługiwali się rzeczowymi argumentami, potrafili spojrzeć na omawiane zagadnienie z szerszej perspektywy i odnieść je do realiów współczesnego świata. Duże znaczenie miała też bardzo dobra znajomość literatury i historii. O sukcesie debaty zadecydowała jednak nie tylko jej merytoryczna wartość, wrażenie wywoływało zaangażowanie uczestników w obronę swojego stanowiska i emocjonalne podejście do tematu. Wsparciem dla dyskutujących była publiczność, również oceniająca wystąpienia.

Trwające niemal dwie godziny spotkanie zakończyło się wręczeniem laureatom dyplomów i nagród.

Nagrody Główne zdobyli: Michał Kowalina i Ignacy Siłuszyk z I LO im. J. I. Kraszewskiego.

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Szyc, Julia Juchimiuk, Jan Maksymiuk i Bartłomiej Rafalski.

Gratulujemy!

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11

I Regionalny konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.