Spotkania autorskie
Spotkanie autorskie z Izabelą Kłusek PDF Drukuj Email

24.10.2013 r. o godz. 1430 w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej przy ulicy Kolejowej 8 w ramach XXIX Podlaskich Spotkań Literackich odbędzie się spotkanie autorskie z Izabelą Kłusek, która z obserwacji życia pisze humorystyczne wiersze, które przeznaczone są dla dorosłych obdarzonych poczuciem humoru.


Pisze także wierszyki i bajeczki dla dzieci. Pierwsze rymowanki ukazały się trzy lata temu na łamach regionalnego czasopisma „Słowo Podlasia”. Dzięki temu, że spotkały się one z dobrym odbiorem zmotywowały Panią Izę do dalszego tworzenia nowych wierszy. W 2013 r. wydała „Takie tam do śmiechu wierszyki satyryczne”. Brała udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki „łyżka mleka” w Kaliszu. Dzieci zasiadające w jury oceniały 987, z których zostało wyróżnionych dziewięć wierszy w tym jeden wiersz pani Izy.
Podczas spotkania autorskiego z Panią Izabelą Kłusek gwarantujemy dobrą zabawę. Zapraszamy.
Wstęp wolny

 
"O miłości i nie tylko..." spotkanie autorskie z Grzegorzem Szupilukiem PDF Drukuj Email

„kiedy Ją zobaczył

poczuł jak bardzo jest samotny

nieszczęśliwa miłość

jest jak stygmaty

bardzo boli

ale nadaje życiu sens (...)” Fragment wiersza „Nie przestanie” G.Szupiluka

Więcej…
 
Relacja ze spotkania literackiego PDF Drukuj Email

W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej podejmuje działania mające na celu prezentowanie talentów oraz pasji uczniowskich.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wypowiedzi ministrów edukacji i kultury, którzy wspólnie deklarowali, że zależy im na tym, by co roku pierwszy dzień wiosny był obchodzony jako dzień odkrywania talentów.  21 marca 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej mieliśmy okazję poznać twórczość literacką młodych utalentowanych poetów - Katarzyny Sawczuk i Jakuba Sęczyka. To uczniowie bialskich liceów, członkowie Klubu Literackiego Maksyma, laureaci ogólnopolskich konkursów literackich, a także stypendyści Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w kategorii literatura - poezja. To „młode pióra”, które weszły w bialski świat literacki.
Twórczość literacką naszych gości przybliżył Grzegorz Michałowski - redaktor naczelny Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”, człowiek z pasją, promujący młode talenty, który też z pamięci recytował ich wiersze. Publiczność miała możliwość również wysłuchania utworów czytanych przez samych poetów. Spotkanie było bardzo interesujące, wywołało burzliwą dyskusję, tym samym nie nużyło zebranych.

 
„Myślę, że jestem perspektywiczny…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Denkiewicz   
piątek, 28 stycznia 2011 00:00

Myślę, że jestem perspektywiczny...

„Poeta to taki facet niedorobiony,
Bo inni to się dorabiają”

Andrzej Wilbik

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 3
free pokereverest poker revie

quizy online

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.