Lipiec 2020 PDF Drukuj Email

Kochana rodzinka i ja

Sygnatura: ACD 2804

Pierwsza część trylogii o Judycie i jej rodzinie. Judyta to szalona nastolatka, wychowywana bez ojca, uważająca się już za bardzo dorosłą pannę, która wszędzie węszy intrygi. Jej starsza siostra, Paulina, choć ma pracę i swoje życie towarzyskie, próbuje wychowywać tę młodszą. Poza nimi spokój krakowskiego mieszkania burzy Julian wieloletni wielbiciel matki obu pannic oraz stryj Karol, babcia i koleżanka Katarzyny.

 

 

 

 


A może będzie właśnie tak

Sygnatura: ACD 2825

Dzieci często marzą o tym, co będą robić kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem, a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar, namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach, marzeniach i przygodach napisała Renata Piątkowska, a przeczytał, doskonale jak zawsze, Artur Barciś.

 

 

 

 


Opowiadania do chichotania

Sygnatura: ACD 2844

Jak zwykle zabawne i pełne wdzięku opowiadania o codziennych sprawach , które widziane oczyma przedszkolaka nabierają nieoczekiwanych kolorów. Zakładanie butów, wyprawa na basen czy gra w piłkę bywają niezwykle emocjonujące, a rozważania o tym, co śni się psu, a co tacie, i jak ukryć słodycze przed kolegą łakomczuchem albo plamę na obrusie przed wzrokiem babci, prowadzą do wielu zabawnych sytuacji.

 

 

 

 


Nieplanowane

Sygnatura: DVD 3832

Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

 

 

 

 

 


Bajki

Sygnatura: G 955

Poznaj najpiękniejsze bajki, baśnie i legendy z nowym BrainBoxem! Poćwicz pamięć i spostrzegawczość ze swoimi ulubionymi bohaterami. Bajki z kanonu polskiej i światowej literatury dziecięcej pokazane na pięknych ilustracjach.

 

 

 

 

 


Dobre wychowanie

Sygnatura: G 957

Najlepszą formą wychowania jest przykład, ale zanim dziecko wyciągnie samo życiowe wnioski, dobrze jest z nim rozmawiać o tym, jak należy się zachowywać. Zestaw edukacyjny "Dobre wychowanie" ułatwia i uatrakcyjnia niełatwe rozmowy, zaś wesołe wierszyki z dydaktyczną nutką pozwalają maluchom ocenić zachowanie niegrzecznego Michała, czy Józia i wyciągnąć wnioski, jak należy postępować.

 

 


Gemino

Sygnatura: G 959

"Gemino" to bardzo przyjemna gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady (podobne do kółko i krzyżyk) umożliwiają ciekawą, wciągającą rozgrywkę. Dzięki temu do gry chętnie zasiądą zarówno rodzice, dzieci, jak i dziadkowie. Aby wygrać, trzeba planować swoje ruchy, blokować i przechytrzyć przeciwników na dwóch planszach jednocześnie.

 

 

 

 


Kajko i Kokosz : szkoła latania

Sygnatura: G 960

Najnowsza gra z bohaterami kultowego komiksu! Pole, las, woda, wieś nadszedł czas miotło nieś! A może wolisz polecieć magicznym kufrem? Zagraj karty, wykorzystaj siłę swoich postaci i pokonaj rywali.

 

 

 

 

 

 


Miny jak cytryny

Sygnatura: G 968

Czy masz zabawną twarz i potrafisz robić Miny jak cytryny? Twórz grymasy w sposób pokazany na kartach i pozwól innym znaleźć właściwą minę. Pamiętaj, by robić to z powagą godną dobrego komika. Zdobywaj punkty dzięki strojeniu min i świetnej zabawie!

 

 

 

 


 

Pszczółki

Sygnatura: G 978

Bzz, bzz, bzz! Gdzie skryły się kolorowe pszczółki? Małe psotnice ciągle zmieniają miejsce! Potrafisz je odszukać? Potrzeba dużej spostrzegawczości i świetnej pamięci, aby odnaleźć pszczołę w takim kolorze, jaki przedstawia karta. Osoba, która jako pierwsza zgromadzi cztery ule, wygrywa i zdobywa pyszny miodek. Ta gra ćwiczy pamięć, uczy cierpliwości oraz poprawia koncentrację.

 

 


Strona 1 z 7
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.