Marzec 2019

PDF Drukuj Email
423 odslon

Przygody Pimpusia Sadełko : bajka muzyczna

Sygnatura: ACD 2526

"Przygody Pimpusia Sadełko" to kolejna z serii bajek muzycznych Polskich Nagrań. Jest to adaptacja książki Marii Konopnickiej "Szkolne przygody Pimpusia Sadełko" w przepięknej oprawie muzycznej Ryszarda Sielickiego. To opowieść o małym kotku, który rodzice wysyłają na nauki do kociej szkoły. Dziecko poznaje kolejno szczęśliwe życie w domu państwa Sadełków, oraz liczne przygody Pimpusia w szkole i poza nią. Prócz bajki, na płycie znajduje się oddzielnie 10 wesołych i prostych piosenek, które można śpiewać razem z dzieckiem. Teksty piosenek zostały umieszczone w barwnej książeczce.

 

 

 

 


 

Żubr Pompik

Sygnatura: DVD 3621

Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu zamiast się zastanawiać, jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem!

 

 

 

 

 

 


 

Przytul mnie : sezon pierwszy

Sygnatura: DVD 3651

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, gdzie nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

 

 

 

 

 

 


 

Krzysiu, gdzie jesteś?

Sygnatura: DVD 3659

Kubuś i przyjaciele wyruszają na nową przygodę. Chcą przypomnieć dorosłemu Krzysiowi, czym jest radość dzieciństwa oraz że „czasem z nicnierobienia rodzą się najlepsze cosie”.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Gra na emocjach

Sygnatura: G 617

"Gra na emocjach" to doskonała okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, kształtowania empatii, poznawania określeń związanych z emocjami i uczuciami.

 

 

 

 

 


 

Analogie tematyczne

Sygnatura: G 654

Myślenie przez analogię pozwala odszukać odpowiadające sobie właściwości dla różnych cech, rzeczy, sytuacji, procesów itp. Umożliwia rozwiązywanie problemów poprzez przeniesienie wiedzy z jednej sytuacji na drugą. Rozumowanie przez analogię polega na dostrzeżeniu reguły i wykorzystaniu jej do rozwiązania innych zadań w nowych sytuacjach. Ćwiczenie myślenia przez analogię jest ważnym etapem nauki i rozwoju intelektualnego. Brak tej umiejętności utrudnia uczenie się nowych umiejętności, także językowych. Ćwiczenia "Analogie" przeznaczone są zarówno dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i dla dzieci zdrowych, w celu stymulacji kształtowania funkcji poznawczych. Zadania zawarte w kartach ćwiczeń rozwijają u dzieci takie umiejętności, jak: odkrywanie i wykorzystywanie reguł, werbalizowanie reguł, odnajdywanie relacji i różnic, dokonywanie analizy.

 

 


 

Biblioteczka Montessori : czas : linia czasu, tarcza dobowa, tarcza pór roku

Sygnatura: G 655

Zrozumienie w jaki sposób następują po sobie pory roku oraz w jaki sposób dzieli się czas na dni, miesiące i lata, ma duże znaczenie dla prawidłowego ustrukturyzowania myślenia u dziecka. Zestaw ten, inspirowany materiałami stosowanymi w szkołach Montessori, pomoże dziecku przez cały rok umiejscawiać się w czasie.

 

 

 

 

 


 

Zakręcone labirynty : karty przygodowe

Sygnatura: G 669

"Zakręcone labirynty" to 50 bajkowych kart, które staną się znakomitą rozrywką dla małego podróżnika, a przy tym są świetnym treningiem logicznego myślenia. Dzięki takiej zabawie dziecko opanowuje umiejętności orientacji przestrzennej, rozwija wyobraźnię, koncentrację uwagi, pamięć i kreatywność. Zestaw "Zakręcone labirynty" może być z powodzeniem wykorzystywany podczas wspólnej rodzinnej zabawy. Jest także doskonałym uzupełnieniem materiałów przygotowujących dzieci do gotowości szkolnej w przestrzeni przedszkolnej.

 

 

 

 

 

 


 

Było sobie życie  : jedz, biegaj i rośnij zdrowo : edukacyjna gra planszowa

Sygnatura: G 671

Gra w ciekawy i atrakcyjny sposób uczy zasad dobrego żywienia. Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Dlaczego powinno się jeść owoce i warzywa? Jak układać zdrowe posiłki? Ta gra odpowiada na te pytania, ale w sposób lekki poprzez zabawę. Gracze komponują menu na cały dzień. Zbierają odpowiednie składniki, pokonują Głodomora, mierzą się z Łakomczuchem.

 

 

 

 

 


Sylaby : układanki

Sygnatura: G 680

Układanka "Sylaby" kształci umiejętności ważne w nauce czytania i pisania. Do obrazka należy dopasować odpowiednie sylaby, aby powstała nazwa przedmiotu. Podczas zabawy dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową i słuchową. Pomocna w nauczaniu początkowym. Zabawy proponowane to: wspólne rozwiązywanie układanek, samodzielne rozwiązywanie układanek, "kto pierwszy ten lepszy", dokładamy sylaby do rysunku, tworzymy nowe wyrazy.

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.