Maj 2019

PDF Drukuj Email
288 odslon

Wanda Chotomska dzieciom

Sygnatura: ACD 2483

Wspaniała kolorowa kolekcja zawierająca trzydzieści wierszy Wandy Chotomskiej dla dzieci w autorskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego i Wiktora Zborowskiego. Pomiędzy wierszami umieszczono krótkie utwory muzyczne. Dlaczego cielę ogonem miele? Po co krowie rogi na głowie? Dlaczego niedźwiedź w zimie śpi? Na te pytania na pewno znajdziecie odpowiedź.

 

 

 

 


 

Anielskie sprawki

Sygnatura: ACD 2523 - ACD 2524

"Anielskie sprawki" to bajka, którą wybrano spośród ponad 1000 utworów nadesłanych na konkurs Bajki dla Tomka. Akcja zorganizowana przez lekarzy Centrum Zdrowia Dziecka miała pomóc 6-latkowi, który trafił do szpitala po zatruciu muchomorem sromotnikowym. Chłopiec przeszedł kilka skomplikowanych operacji, w tym przeszczep wątroby. Lekarze wpadli na pomysł, by w trudnych chwilach bliscy czytali mu właśnie optymistyczne, terapeutyczne bajki nadesłane przez autorów z całej Polski. "Anielskie sprawki" - w ogromnym skrócie - opowiadają historię dziewczynki o imieniu Muszelka, która z powodu swojej choroby nie może uczestniczyć w codziennym życiu rówieśników. Dlatego też w jej wyobraźni najbliższymi przyjaciółmi stały się Anioły. Bajka opisuje różne historie z napotkanymi przez Muszelkę Aniołami, a każda niesie ze sobą myśl przewodnią - istotną dla rozwoju dziecka.

 

 

 


 

Policjant : bajka edukacyjna dla dzieci : słuchowisko

Sygnatura:ACD 2554

Autor wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się zawód policjanta i dlaczego należy zapamiętać numer telefonu 997.

 

 

 

 

 

 

 


 

Nowe przygody Kubusia Puchatka

Sygnatura: ACD 2581

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego i resztę przyjaciół.

 

 

 

 


 

Opowieści o pilocie Pirxie

Sygnatura; ACD 2584

Audiobook z nagraniem powieści dla dzieci i młodzieży o jednym z najbardziej popularnych pilotów-kosmonautów. Pirx dorośleje wraz z przygodami, jakie przychodzi mu przeżywać. Musi stawić czoło różnym problemom, a to sprawia, że staje się dojrzalszy i mądrzejszy. Pilot musi bowiem dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i maszynowym myśleniem.

 

 

 

 


 

Michał Bajor dla dzieci

Sygnatura: CD 2451

Dwanaście piosenek do tekstów Jana Brzechwy i jedna do tekstów Juliana Tuwima z muzyką Piotra Rubika. Płyta zawiera: 1. Bambo ; 2. Kokoszka smakoszka ; 3. Tańcowała igłą z nitką  ; 4. Jeż ; 5. Leń  ; 6. Lokomotywa  ; 7. Pomidor ; 8. Stonoga ; 9. Na straganie ; 10. Żuk ; 11. Mucha ; 12. Siedmiomilowe buty ; 13. Żuraw i czapla.

 

 

 

 


 

Bajki śpiewajki

Sygnatura: CD 2473

Bajki śpiewajki to płyta, na której znajdują się najpiękniejsze znane bajki, a także autorskie opowiedziane za pomocą piosenek. Usłyszymy zatem piosenkę o Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, Śpiącej Królewnie, Trzech Świnkach i wiele innych. Teksty bajko-piosenek powstały w większości w oparciu o treść znanych baśni. Od strony muzycznej płyta jest bardzo zróżnicowana stylistycznie, znajdują się na niej zarówno delikatny walczyk, tango, łagodne ballady, a także twist, rock&roll, a nawet muzyka dance.

 

 

 


 

Mozart Wolfgang Amadeusz

Sygnatura: CD 2493

Muzyka klasyczna towarzyszy nam każdego dnia, począwszy od pierwszych chwil życia. Puszczana niemowlętom ma dobroczynny wpływ na ich rozwój. Dzięki niej, maluszek wyciszy się, będzie miał lepszy nastrój, szybciej zaśnie. Klasyka dla smyka to seria, która nadaje się zarówno dla najmłodszych melomanów, jak również stanowi wartości edukacyjne i zaproszenie do świata klasyki dla starszych dzieci.

 

 

 

 


 

Nocne życie sów

Sygnatura: CD 2519

W Polsce żyje trzynaście gatunków sów, z czego osiem możemy spotkać na terenie Poleskiego Parku Narodowego oraz w jego otulinie. Tereny Parku stanowią niezwykłą mozaikę siedlisk i krajobrazów, dzięki czemu możemy tu spotkać sowy o różnych preferencjach siedliskowych. Znaczną część Poleskiego Parku Narodowego zajmują lasy, zarówno naturalne, jak i nasadzone przez człowieka. Tu także możemy podziwiać różnorodność leśnych zbiorowisk: od borów sosnowych , przez lasy mieszane z grabem, dębem, osiką oraz brzozą i wiązem, po rosnące w podtopionych zagłębiach olsy. Każdy z gatunków leśnych sów znajdzie tu odpowiednie tereny łowieckie, obfitość pożywienia i spokojne miejsca do wychowywania młodych.

 

 

 


 

Planeta Singli 2

Sygnatura: DVD 3681

"Planeta singli 2" to kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów! Komedia romantyczna z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą jako parą, której losy połączyła randkowa aplikacja. To prawdziwa eksplozja humoru, wzruszeń i pozytywnej energii choć jej intryga toczy się wokół poważnego kryzysu związku głównych bohaterów Ani i Tomka. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

 

 

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.