Czerwiec 2019

PDF Drukuj Email
214 odslon

Opowieść o Błękitnym Psie, czyli O rzeczach trudnych dla dzieci

Sygnatura: ACD 2360

Moja praca jest niekiedy bardzo trudna. Powinnam wiedzieć, jak pomóc innym w ich problemach, ale nie zawsze tak jest. Czasami nie wiem, co im powiedzieć, brakuje mi mądrych słów. Czasami jest mi ciężko i smutno. I wtedy przychodzi do mnie Błękitny Pies, wielki, miękki i włochaty, pachnący gumą balonową i opowiada mi moje historie. Bo pamiętasz, mój drogi czytelniku - on zawsze mówi to, co najbardziej jest nam potrzebne". Niezwykła, poruszająca historia o dzieciach... i wspaniałym Błękitnym Psie. Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren

 

 

 


 

Hymny grup przedszkolnych

Sygnatura: CD 2349

"Hymny grup przedszkolnych" to bogaty zbiór piosenek na różne okazje, obchodzone w przedszkolu. Każda z nich może stać się hymnem konkretnej grupy. Przydadzą się podczas festynów i organizowanych na terenie przedszkola imprez. Świetnie sprawdzą się także w codziennej pracy dydaktycznej z dziećmi. Teksty autorstwa znanej poetki Ewy Stadtmller oraz ciekawe aranżacje Jerzego Zająca to gwarancja, że piosenki łatwo "wpadną w ucho" przedszkolakom i na długo pozostaną w dziecięcych sercach. Wśród propozycji zamieszczonych na płycie znalazły się m.in. piosenka o maluszkach, jak również o starszakach i średniakach, a także utwór o dzielnym przedszkolaczku i kompozycja nadająca się na uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci odchodzące do szkoły.

 

 


 

Największe przeboje TVP ABC. 2

Sygnatura: CD 2452

"Największe Przeboje TVP ABC 2" to ulubione piosenki małych i dużych widzów TVP ABC. TW drugiej części usłyszymy doskonale znane i lubiane piosenki najlepszych wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów dla dzieci, w tym hity telewizyjne i filmowe. Wydawnictwo wyjątkowe, bo stworzone wspólnie z widzami TVP ABC, którzy wybierają największe dziecięce przeboje w ramach plebiscytu, przeprowadzanego na stronie internetowej kanału. "Największe Przeboje TVP ABC 2" to utwory o wysokich walorach edukacyjnych, artystycznych i wychowawczych, które śpiewane są przez najmłodszych, ale także ich rodziców i dziadków.

 

 

 


 

Historie i historyjki polskie

Sygnatura: CD 2575

Płyta "Historia i historyjki polskie" została stworzona po to, by przybliżyć najmłodszym słuchaczom historię Polski - od opowieści o Lechu, Czechu i Rusie, przez historię o Królowej Bonie, zagadkę "Kto to jest?" o Bolesławie Chrobrym, po wspaniałą historię miłosną Marysieńki i Jana III Sobieskiego! W zabawny sposób zostało również wyjaśnione czy rzeczywiście przydomki władców mówiły o nich prawdę. W środku książeczka z tekstami piosenek oraz grami i zabawami historycznymi.

 

 

 


 

Lolek z ciszy niepokalanej : scenariusz przedstawienia : pomoc dydaktyczna dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów

Sygnatura: DT 1068

Książka ze scenariuszem dotyczącym dzieciństwa papieża Jana Pawła II do zrealizowania z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reporterska relacja przenosi nas w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Najmłodsze lata życia Karola Wojtyły naznaczyła śmierć mamy, co w tekście zostało przedstawione w formie wzruszającej pantomimy. Fabuła przenosi nas także do innych wydarzeń oraz sakramentów, które odcisnęły piętno na duchowości przyszłego papieża.

 

 

 

 

 

 

 


 

Piosenki od A do Z : piosenki i zabawy wspomagające naukę literek

Sygnatura: DT 1165

W książeczce opublikowane zostały nuty, teksty piosenek oraz propozycje zabaw nawiązujących do poszczególnych utworów. Znalazły się tu zabawy muzyczno-rytmiczne, logopedyczne i logorytmiczne - a więc takie, które wspierają dziecko w rozwoju sprawności aparatu artykulacyjnego oraz kształtują gotowość do nauki czytania i pisania.

 

 

 

 


 

Mruczący kotek : zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków

Sygnatura: DT 1237

Publikacja "Mruczący kotek : zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków" mówi o tym, jak i dlaczego należy odpoczywać, oraz podpowiada, jak nauczyć dzieci relaksu. By ułatwić pracę nauczycielowi, podpowiedzi te ujęto w 10 sesji będących scenariuszami zajęć relaksacyjnych opracowanych według Pięciostopniowej Metody Relaksacji Joanny Węglarz. Wyszczególniono w nich kolejne stopnie z określonymi aktywnościami, poprzez realizację których przechodzimy od stanu napięcia do relaksu i równowagi. Do książki dołączono 2 płyty CD - pierwszą z piosenkami, utworami instrumentalnymi oraz odgłosami; drugą z 10 bajkami relaksacyjnymi w formie audiobooka, które mogą być wykorzystywane podczas zajęć, jak i trakcie poobiedniego odpoczynku.

 

 

 

 

 

 


 

Na zielonej Ukrainie : propozycje aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym

Sygnatura: DT 1238

Na zielonej Ukrainie to publikacja, która sprawdzi się w każdym przedszkolu. Oryginalne teksty przetłumaczone na język polski. Piosenki w wesołych, żywych aranżacjach i zaśpiewane na ludową nutę. Pomoc pozwalająca zapoznać dzieci ze zwyczajami naszych sąsiadów.

 

 

 

 


 

ZOO w filharmonii : wprowadzanie muzyki klasycznej na zajęciach w przedszkolu

Sygnatura: DT 1245

Celem ogólnym tej publikacji jest rozwój percepcji i ekspresji muzycznej poprzez zapoznanie dzieci z wybranymi utworami muzyki klasycznej – osłuchanie i uwrażliwienie na rodzaj i brzmienie utworów. Książka zawiera 18 propozycji zajęć muzyczno-ruchowych, które przeznaczone są do realizacji z dziećmi pięcio- i sześcioletnimi.

 

 

 

 


 

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?

Sygnatura: DVD 3683

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwne afterparty imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak pokazał jej punk. Zaczyna się 48-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

 

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.