Sierpień 2019

Matematyczne przygody - matma nie jest trudna

Sygnatura: CD-R 2488

„Matematyczne przygody” to nowatorska gra komputerowa pokazująca, że matma nie jest trudna! Zawiera serię ćwiczeń rozwijających zdolności matematyczne dzieci w wieku 6-11 lat. Każde ćwiczenie ma aż cztery poziomy trudności, dopasowane do podstaw programowych nauki matematyki w szkołach podstawowych.

Bella i Sebastian 3

Sygnatura: DVD 3623

Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody...

Uprowadzona księżniczka

Sygnatura: DVD 3626

Ukochaną Remika porywa zły czarnoksiężnik, chłopak wraz z grupą zwierzaków wyrusza jej na odsiecz.

Morderstwo w Orient Expressie

Sygnatura: DVD 3638

W luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Hercules Poirot podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.

Kopciuszek : historia prawdziwa

Sygnatura: DVD 3677

"Kopciuszek : historia prawdziwa” to wspaniałe, animowane widowisko, w którym jest magia, wartka akcja i przesympatyczna bohaterka, gotowa stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Po przybyciu na królewski bal, Kopciuszek i jej przyjaciele odkrywają sekret, który może wstrząsnąć światem baśni. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek uda się w niezwykłą, zaczarowaną podróż. Wspierana przez wiernych towarzyszy, trzy myszki i rezolutną czarodziejkę, dzielna bohaterka zrobi wszystko, by przywrócić ład w królestwie.

Moja miłość

Sygnatura: DVD 3680

Fabularna opowieść o Rachel Joy Scott - pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Fabuła filmu przeplata losy Rachel z losami Erica Harrisa i Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry. Film powstał na kanwie historii Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Sygnatura: DVD 3682

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" to kolejna filmowa adaptacja klasycznej baśni zrealizowana z ogromnym rozmachem przez Studio Disney. Klara otrzymuje tajemniczy prezent pozostawiony jej przez zmarłą matkę i wyrusza w podróż do magicznego świata czterech królestw. Tam odkryje swój największy skarb - moc, dzięki której może zmieniać świat.

Leksemki  : karty rozwijające mowę i język

Sygnatura:G 715

Leksemki są to karty rozwijające mowę i język. Karty zawierają materiał obrazkowy, na podstawie którego wykonujemy ćwiczenia. Na odwrocie każdej karty jest napisany wyraz lub wyrazy w odpowiedniej formie fleksyjnej. Dzieci które już czytają mogą po wykonaniu zadania na materiale tematycznym odwrócić karty i przeczytać powstałe zdania.

Supermatematyk maxi  : gra edukacyjna

Sygnatura: G 735

Losując kolejno z worka cyfry i znaki działań matematycznych, gracze starają się ułożyć jak najszybciej działanie, którego wynikiem jest jedna z liczb przedstawionych na odkrytej karcie. Wygrywa ten, kto ułoży najwięcej prawidłowych działań. Gra zmusza do myślenia, jest emocjonującą zabawą i zarazem znakomitym treningiem liczenia.

Tik Tak Bum junior : wybuchowa gra słowna!

Sygnatura: G 760

Kultowa, wielokrotnie nagradzana gra słowna Tik Tak Bum teraz w wersji dla młodszych graczy. Szybka, zabawna i edukacyjna. Świetnie ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo. Gracz, który trzyma tykającą bombę musi szybko wypowiedzieć słowo kojarzące się z rysunkiem na karcie i przekazać ją kolejnemu graczowi. Jeśli na karcie widnieje na przykład plaża, możliwe słowa to piasek, leżak, wakacje, wiaderko, itp. Nikt nie wie, jak długo bomba będzie tykać: 10, 20, 30 sekund, a może całą minutę?

Internetowy Konkurs Matematyczny "2+1"

2+1

Konkursu na prezentację multimedialną ... Moniuszko

konkursu na prezentację multimedialną „Znam, wiem, lubię … Stanisław Moniuszko”

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.