Listopad 2019

PDF Drukuj Email
124 odslon

Mądre bajki do słuchania

Sygnatura: ACD 2641

Płyta zawiera następujace bajki: 1. Kotałek Nieśmiałek / Agnieszka Borowiecka. 2. Sroczka Migotka / Agnieszka Borowiecka. 3. Trudna sztuka / Agnieszka Borowiecka. 4. Lisek Niedbaluszek / Agnieszka Borowiecka. 5. Małpki i straszny krokodyl / Agnieszka Borowiecka. 6. O żyrafie "Ja potrafię" / Ewa Stadtmüller.

 

 

 

 


 

Cyfrowy świat

Sygnatura: DVD 3690

„Amputacja” (Co zrobić, by telefon nie stał się dla nastolatka całym światem? – pyta wielu zaniepokojonych rodziców i nauczycieli); "Słówko masowego rażenia" (Zarówno w realu jak i w sieci nie jest obojętne, jakich słów używamy i jakie komunikaty wysyłamy);  "Prawie prawda" (Jak nie stać się ofiarą fake newsów?); "Zgubione mieszkanie" (Łatwo dzisiaj zatracić granice prywatności. Film o tym, jak może skończyć się nieumiejętne korzystanie z sieci); "Drogowskaz tuż za rogiem" (Film o poszukiwaniu autorytetów, które okazują się być bardzo blisko).

 

 

 

 

 

 


 

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Sygnatura: DVD 3695

Jest rok 1940. Polska znajduje się pod niemiecką i radziecką okupacją. Grupa polskich pilotów zrobi wszystko, aby walczyć z wrogiem ojczyzny. Przez Rumunię i Francję przedostają się do Wielkiej Brytanii, gdzie tworzą 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Dywizjon, który odmieni oblicze wojny. Dowódcą jednostki zostaje Witold "Kobra" Urbanowicz, a jego najbardziej barwnym podopiecznym okazuje się Jan "Donald" Zumbach.

 

 

 

 

 

 


 

Jak wytresować smoka 3

Sygnatura: DVD 3696

Zaskakująca opowieść o dojrzewaniu, szukaniu odwagi w obliczu nieznanego, a także o tym, jak trudno rozstać się z kimś bardzo bliskim. To, co zaczęło się jako niespotykana przyjaźń miedzy dorastającym Wikingiem i budzącym strach smokiem z gatunku Nocna Furia, przerodziło się w trylogię obejmującą całe ich życie. Nieoczekiwane pojawienie się smoczycy z gatunku Biała Furia zbiega się z najmroczniejszym okresem w dziejach ich osady, więc Czkawka i Szczerbatek muszą wyruszyć na wyprawę do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach. W ostatniej części opowieści Czkawka i Szczerbatek odnajdą swoje właściwe przeznaczenie, a smok i jego jeździec będą razem walczyć, by bronić wszystkiego, co dla nich najcenniejsze.

 

 

 

 

 


 

Mia i biały lew

Sygnatura: DVD 3697

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w sercu Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i białego lwa. Dziesięcioletnia Mia wraz z rodzina przeprowadza się do Afryki na niezwykłą farmę lwów. Pewnego dnia rodzi się tu białe lwiątko o imieniu Charlie. Zwierzak staje się największym przyjacielem Mii. Kiedy lwu zacznie grozić niebezpieczeństwo, dziewczynka nie cofnie się przed niczym, by uratować niezwykłego przyjaciela. Oboje opuszczają farmę i wyruszają na poszukiwanie nowego domu dla Charliego.

 

 

 

 

 

 


 

Karty pracy

Sygnatura: G 783

Karty pracy to zestaw liczący 70 kart w formacie A4. Całość przygotowana do wielokrotnego powielania. Proponowane ćwiczenia pomogą przedszkolakom rozwijać spostrzegawczość, umiejętność logicznego, kreatywność, a także wiele innych cech i umiejętności. Za ich pomocą nauczyciel: przeprowadzi ćwiczenia utrwalające wprowadzony materiał; wprowadzi nowy materiał, bazując na gotowych przykładach; urozmaici i wzbogaci zajęcia przedszkolne o ciekawe zadania.

 

 

 

 

 

 


 

Dialog i narracja, czyli co się mieści w opowieści : praktyczny podręcznik wychowania językowego zapisany w 12 opowieściach

Sygnatura: G 785

W opowieściach mieści się ogromny potencjał do działania z małym dzieckiem, a język w działaniu i poprzez działanie programuje się naturalnie. Metoda dialogu i narracji opisana w prezentowanym podręczniku to nie tylko sposób terapeutycznego postępowania, to także bogaty i spójny program wychowania językowego. Nawiązuje on do innych publikacji Wydawnictwa Harmonia sygnowanych znakiem i tytułem Świata Opowiadanego. Do tej pory ukazały się seria obrazków i plansz "Słowa w akcji" oraz 34 scenariusze obrazkowe. Ich treściowe bogactwo pozwala na nieograniczone możliwości kreowania zajęć z małymi dziećmi od drugiego roku życia. Publikacja "Dialog i narracja ...", czyli co się mieści w opowieści składa się z podręcznika w dwunastu opowieściach oraz scenariuszy obrazkowych - do zastosowania w praktyce terapeutycznej od zaraz. Autorka zapewnia, że posiadają pozytywny dziecięcy atest!

 

 

 

 

 


 

Dysleksja : ćwiczenia funkcji słuchowych i wzrokowych dla uczniów z dysleksją w wieku 11-13 lat

Sygnatura: G 786

Zbiór ćwiczeń obejmuje zadania usprawniające funkcje słuchowe oraz wzrokowe uczniów z dysleksją. Karty pracy są cenną pomocą podczas zajęć terapeutycznych oraz rewalidacyjnych w szkole. Funkcją zestawu jest usprawnienie lewopółkulowych mechanizmów myślowych, co pozwoli efektywnie rozwinąć kompetencje edukacyjne ucznia. Praca z zestawem pozytywnie wpłynie na: umiejętność analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej, koncentrację, pamięć słuchową i wzrokową, technikę czytania, sprawność lewopółkulowych mechanizmów myślowych.

 

 

 

 

 

 


 

Historyjki obrazkowe z emocjami

Sygnatura: G 788

"Historyjki obrazkowe z emocjami" to materiały edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczególnie dla tych, które mają trudności z odczytywaniem oraz nazywaniem emocji innych osób na podstawie mimiki ich twarzy i mowy ciała. Każda historyjka składa się z trzech obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek. Następnie uczeń powinien nazwać emocje, które odczuwają postacie pokazane na ilustracjach. Najlepiej jeśli zrobi to samodzielnie, analizując wygląd ust, brwi i oczu postaci, ich sylwetki oraz kontekst sytuacji.

 

 

 

 

 

 


 

Matematyczne karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Cz. 1

Sygnatura: G 792

Niniejsza publikacja przeznaczona jest dla uczniów mających problemy z osiągnięciem elementarnych celów edukacyjnych w zakresie umiejętności matematycznych, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i dla niektórych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Karty mogą być wykorzystywane zarówno podczas pracy w systemie lekcyjnym, jak i podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy rewalidacyjnych. Proponowane ćwiczenia mają przede wszystkim ułatwić dziecku zrozumienie aspektu porządkowego, miarowego i algebraicznego liczby. Ponadto zamieszczone zostały również zadania mające na celu ćwiczenie operacji myślowych analizy, syntezy, abstrahowania, uogólniania, porównywania i myślenia symbolicznego niezbędnych w rozwiązywaniu problemów, w tym matematycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.