Sygnatury: DT 1456, CD 3329

Publikacja składa się z książki i płyty CD. Jej treść stanowi zbiór konspektów do przeprowadzenia zajęć muzycznych z dziećmi w wieku od dwóch do siedmiu lat.
Zawarte w książce opowiadania ożywają dzięki akompaniamentowi stworzonemu przez dzieci na bębenkach, marakasach, tamburynach i innych instrumentach perkusyjnych.
Przedszkolaki, dzięki takiej konstrukcji zajęć, nie tylko słuchają, ale również aktywnie uczestniczą w magicznej podróży przez świat rytmów i dźwięków. Każda osoba pracująca z dziećmi w tym wieku, a także rodzic, może łatwo przeprowadzić takie zabawy – nie trzeba do tego kompetencji rytmika czy wykształcenia muzycznego!
Opowiadania zostały napisane tak, aby dzieci mogły samodzielnie stworzyć do nich akompaniament. Autor podpowiada, jak mogą zilustrować treść poprzez grę na drobnych instrumentach perkusyjnych – zgodnie z metodą Carla Orffa, na której bazuje ta publikacja.
Zabawy zaproponowane w książce kształcą umiejętności słuchowe i pozwalają na rozwijanie talentu muzycznego dzieci.
Opowiadania, zgodnie z koncepcją Carla Orffa, podzielone są na fragmenty pozwalające dzieciom w łatwy sposób włączyć się w ich przebieg poprzez grę na prostych instrumentach perkusyjnych. Metoda ta integruje elementy rytmiki, aktywnego słuchania muzyki oraz improwizacji – dla całościowego wsparcia muzycznego rozwoju dziecka. [opis Wydawcy]