NPRCz

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego z lat 2016-2020, którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

Z programu mogą skorzystać:

• publiczne i niepubliczne przedszkola oraz oddziały przedszkolne w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych,
  • publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, z wyłączeniem branżowych szkół II stopnia, szkół dla dorosłych i szkół policealnych prowadzących kształcenie w formie stacjonarnej lub zaocznej oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego,
  • publiczne i niepubliczne biblioteki pedagogiczne.

Wsparcie finansowe może być udzielone:

• w odniesieniu do placówek wychowania przedszkolnego na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3–6 lat oraz realizację działań promujących czytelnictwo;
  • w odniesieniu do szkół na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych, a także na zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz realizację działań promujących czytelnictwo:
  • w odniesieniu do bibliotek pedagogicznych na zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz literatury pedagogicznej i metodycznej, zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek pedagogicznych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Rozporządzenie z dnia 10 września 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Dokumenty do pobrania

Lista książek zakupionych do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej w ramach NPRCz 2.0

Książki do zakupu w ramach programu - nasze propozycje:

pdfLista książek dla przedszkoli708.16 KB

pdfLista książek dla szkół podstawowych825.5 KB