Wspomaganie edukacji - Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

Zachęcamy do korzystania ze naszych zbiorów dotyczących rozwoju i wychowania dzieci.

1. Rozwój psychofizyczny dziecka

W zestawieniu znalazły się książki dotyczące takich kwestii jak: problemy wychowawcze, zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem, kreatywne wspieranie rozwoju dziecka.

Wybór literatury ze zbiorów biblioteki –

pdfRozwój psychofizyczny dziecka740.05 KB

2. Praca z dzieckiem w domu

Posiadamy bogaty zbiór książek wspomagających rozwój i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami, z zaburzeniami i niepełnosprawnościami,
a także dzieci uzdolnionych. Rodzicom proponujemy różnego rodzaju poradniki, literaturę dotyczącą terapii i leczenia, ćwiczenia i karty pracy,  książki z praktycznymi rozwiązaniami do pracy z dzieckiem w domu.

3. Książki dla dzieci i młodzieży

Gromadzimy różnorodną literaturę dla dzieci i młodzieży. Znajdziecie u nas: baśnie, bajki, legendy, książki trójwymiarowe, książki obrazkowe, wiersze, opowiadania, komiksy oraz audiobooki – książki mówione. Małego czytelnika oraz jego rodziców zainteresują między innymi: 
– książki przyrodnicze, o zwierzętach, o ciele człowieka; 
– książki zawierające eksperymenty dla dzieci;
– książki zachęcające do nauki czytania, objaśniające znaczenie przysłów i powiedzeń;
– książki biograficzne przybliżające życie i dokonania znanych osób;
– książki o sporcie i słynnych sporowcach; 
– książki o uczuciach, relacjach rodzinnych, przyjaźni;
– książki nagradzane, m. in. Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego; Książka Roku: konkurs Polskiej Sekcji IBBY; Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren;
– książki służące pomocą przy rozwiązywaniu problemów:  jak pokonać nieśmiałość, lęk przed ciemnością, lęk przed wizytą u lekarza czy dentysty; jak uwierzyć w siebie; jak przezwyciężyć koszmary nocne; jak pokonać zazdrość dziecka o pracę zawodową rodziców oraz młodsze rodzeństwo; jak pomóc przeżyć śmierć bliskiej osoby czy ukochanego zwierzątka; jak wytłumaczyć dzieciom kłótnie rodziców;  jak radzić sobie z przemocą rówieśniczą oraz agresją osób dorosłych;  jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty w przedszkolu; jak nauczyć dziecko odpowiedzialności, samodzielności, sprzątania po sobie, punktualności; jak realizować własne marzenia; jak radzić sobie ze złością; jak zyskać sympatię kolegów i znaleźć przyjaciela; jak pokonać uzależnienie od Internetu czy telefonu; jak oduczyć dziecko kłamania oraz używania brzydkich słów; jak pomóc rówieśnikom z cukrzycą czy autyzmem.

4. Gry planszowe

Posiadamy ponad 200 tytułów gier planszowych, które wypożyczamy nieodpłatnie. 

Jest wiele powodów, dla których warto grać w planszówki. Przede wszystkim to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego z dziećmi, zapewniają rozrywkę i silnie angażują. Gry planszowe mają walor edukacyjny: rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość, uczą współzawodnictwa i przegrywania. W naszych zbiorach znajdziecie wiele gier, które pomagają młodszym dzieciom w opanowywaniu codziennych czynności, a starszym w nauce poszczególnych przedmiotów.

Zestawienia gier planszowych z różnych dziedzin/tematów znajdują się w zakładce GRY PLANSZOWE

Jesteśmy pedagogiczną biblioteką publiczną, dostępną dla każdego.

Gromadzimy zbiory o charakterze uniwersalnym tzn. ze wszystkich dziedzin wiedzy/dyscyplin. Studenci różnych kierunków znajdą u nas:
– książki, czasopisma, zbiory multimedialne;
– dostęp do książek online na platformach IBUK Libra, Academica.

Indywidualne podejście do czytelnika, szybka i kompleksowa realizacja zamówień sprawiają, że jesteśmy biblioteką przyjazną.

1. Szkolenia

Proponujemy szkolenia indywidualne i grupowe, dzięki którym dowiesz się, jak skutecznie wyszukiwać w katalogach bibliotecznych i e-zasobach.

  • szkolenia z wyszukiwania w katalogach i bazach tworzonych przez bibliotekę i dostępnych w bibliotece;
  • szkolenia z korzystania z zasobów online (książki i czasopisma elektroniczne, biblioteki cyfrowe i repozytoria, wyszukiwarki naukowe, zasoby Open Access).

Zgłoszenia na szkolenia: tel. (83) 343-32-37 w. 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Jak napisać pracę naukową?


pdfWykaz literatury dotyczącej pisania prac naukowych414.04 KB

pdfJak sporządzić przypisy i bibliografię?488.03 KB

3. Wykazy literatury na poszukiwany temat

Sporządzamy na zamówienia czytelników, tematyczne zestawienia bibliograficzne książek oraz artykułów z czasopism. Z zestawienia dowiesz się, jakie zbiory na poszukiwany przez Ciebie temat, znajdziesz w Bibliotece Pedagogicznej.
Aby złożyć zamówienie zadzwoń (83) 343-32-37 w. 28 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy też do przeglądania wykazów literatury z poszczególnych dziedzin w zakładce Zestawienia bibliograficzne.

4. Prawo autorskie

Znajdziesz tutaj przewodnik po prawie autorskim, bazę legalnych źródeł, informacje o licencjach i otwartych zasobach oraz wiele innych materiałów na temat działań w sieci.

 legalna kultura

 Creative commons Polska

 prawo autorskie

 

Linki do otwartych źródeł wiedzy i materiałów edukacyjnych znajdziesz w zakładce Zasoby online.

5. Praca w trakcie studiów i po studiach

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

  • 21-500 Biała Podlaska
    ul. Kolejowa 8
  • tel: 83 343 32 37
  • tel: 83 342 06 16
  • sekretariat@bialabp.edu.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00
sobota 09:00 - 15:00
wakacje i ferie - 08:00 - 15:00

Zamknij menu
Wróć na początek strony