Obchody Jublileuszu 75 - lecia Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

W tym roku nasza biblioteka obchodzi 75-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa, którą patronatami honorowymi objęli: Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska, odbyła się 15 listopada 2023 r.

Na obchody przybyli zaproszeni goście: Bartłomiej Bałaban Członek zarządu Województwa Lubelskiego, Stanisław Romanowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska, Seweryn Gąbka zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania  Kuratorium Oświaty w Lublinie, Barbara Kociubińska-Koza Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, dyrektorzy bibliotek, szkół i placówek oświatowych współpracujący z biblioteką, emerytowani i obecni pracownicy. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor Renata Adamczuk, która powitała zgromadzonych gości.

Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna 75 lat Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, przedstawiająca historię oraz działalność edukacyjną i kulturalną biblioteki na rzecz środowiska oświatowego regionu. Następnie zebrani wysłuchali wykładu Biblioteki pedagogiczne – ich rola i miejsce na edukacyjnej mapie instytucjonalnej. Doświadczenia i wyzwania. Referat wygłosiła dr Renata Malesa z Katedry Informatologii, Bibliologii i Edukacji Społecznej i Mediów na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.Przedstawiciele władz i zaprzyjaźnionych instytucji składali na ręce dyrektora życzenia i listy gratulacyjne.

Uczestnicy obchodów jubileuszowych mieli okazję obejrzeć wystawę prezentującą historię placówki Jubileusz 75 - lecia Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej (1948-2023). Wystawę można oglądać do końca stycznia 2024 r. w holu biblioteki. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek, by powspominać przeszłość związaną z Biblioteką Pedagogiczną oraz porozmawiać o planach na przyszłość.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez dziesięciolecia dostrzegali wagę istnienia i funkcjonowania Biblioteki i wspierali ją swoją pomocą. Dzięki temu mogła ona wypełniać swe najważniejsze zadanie – służyć środowisku oświatowemu regionu.

Przemawia pan Stanisław Romanowski. W tle prezentacja ze zdjęciem budynku biblioteki.
Pan Stanisław Romanowski wręcza dyrektorce biblioteki grawerowany dyplom i kwiaty.
Przemawia pani Barbara Kociubińska-Koza.
Przemawia pan Bartłomiej Bałaban. Obok rolllup z jubileuszowym logotypem biblioteki.
Przemawia pan Seweryn Gąbka.
Przemawia pani dr Renata Malesa.
Pani Anna Skerczyńska wręcza dyrektorce biblioteki pamiątkową sowę wykonaną przez podopiecznych DPS w Kozuli.
Dyrektorka biblioteki zaprasza zgromadzonych gości do obejrzenia wirtualnej wystawy po bibliotece.
Goście oglądają wystawę. W tle na ścianie zawieszony baner z jubileuszowym logotypem biblioteki.
Przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Biblioteki Publicznej składają gratulacje dyrektorce biblioteki.
Przedstawicielka Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Białej Podlaskiej, wręcza prezent dyrektorce biblioteki.
Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział Biała Podlaska wręcza kwiaty dyrektorce biblioteki.
Przedstawiciele bialskich szkół składają gratulacje i wręczają prezent.
Jubileuszowy tort.
Goście biorą udział w poczęstunku.
Pracownicy biblioteki na tle jubileuszowego logotypu.