Finał IX edycji Regionalnego Konkursu Fotograficznego w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 7 listopada 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie IX edycji Regionalnego Konkursu Fotograficznego „Zaczynając od wiersza“. Uczniowie szkół średnich z regionu przygotowali prace inspirowane wierszem patronki roku - Wisławy Szymborskiej "Wywiad z dzieckiem".  Wszystkie nadesłane fotografie reprezentowały, zdaniem jury, wysoki poziom, a wybór tych najlepszych nie był prosty.

Spośród 18 nadesłanych zdjęć jurorzy wybrali 6 najciekawszych.
Nagrodę główną otrzymał Jan Kurianowicz z  Liceum Ogólnokształcącego im. W. Zawadzkiego w Wisznicach.
Drugą nagrodę zdobyła Julia Banasiuk z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, trzecią – Paulina Andrzejewska, podopieczna Bursy Szkolnej w Białej Podlaskiej.
Wyróżnione zostały prace: Jagody Dułak (I LIceum Ogólnokształcące im.M. Kopernika w Parczewie), Martyny Dróżdż (Bialskie Centrum Kultury) oraz Aleksandry Sosnowskiej (Bursa Szkolnaw Białej Podlaskiej).

Dziękujemy placówkom, które od lat z nami współpracują: Bursie Szkolnej w Białej Podlaskiej, Bialskiemu Centrum Kultury,  Liceum w Wisznicach. Cieszą nas również placówki, które po raz pierwszy wzięły udział w konkursie. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom.

Wszystkich uczestników Konkursu oraz ich opiekunów zapraszamy 21 listopada 2023 r. o godz. 13.00. na rozdanie nagród i podziękowań. Nieobecnym prześlemy je pocztą.

Galerię prac można obejrzeć w naszej czytelni. Zwycięzcom gratulujemy, a zainteresowanych zapraszamy za rok.

Dziewczyna odwrócona tyłem, w białej długiej sukni wstaje z krzesła, które się przewraca. Uchwycony ruch postaci i krzesła.
Nagroda główna - Jan Kurianowicz
<p>Dwie postaci widziane przez soczewkę. Chłopiec siedzi przy biurku z niewidoczną twarzą. Druga osoba widoczna jest w trzech różnych ujęciach: stoi za chłopcem, obok oparta dłońmi o biurko, w…</p>
II nagroda - Julia Banasiuk
<p>Dziewczyna stoi nocą przed zamkniętą bramą starego kościoła. Brama i postać są podświetlone pomarańczowym światłem. Kościół za bramą oświetla białe światło. Ujęcie wykonane od…</p>
III nagroda - Paulina Andrzejewska
<p>Młoda dziewczyna i dziecko, ubrane na biało, siedzą przy stoliku, na którym stoją filiżanki. Dziewczyna trzyma w ręku kwiat, młodsza się w nią wpatruje. W tle widoczne zielone pole, w…</p>
Wyróżnienie - Jagoda Dułak
Drzwi starej, drewnianej szafy. W zawieszonym na drzwiach lustrze odbija się wielobarwny kilim wiszący obok szafy.
Wyróżnienie - Martyna Dróżdż
Dziewczyna w zwiewnej, jasnej sukience i słomkowym kapeluszu siedzi wśród wysokich, zielonych traw. W tle ciemny las. Zdjęcie rozświetla letnie słońce.
Wyróżnienie - Aleksandra Sosnowska